Wszystkie newsy

Casting czarnych kotów w Hollywood, 1961

29.09.2016

W kolejce do castingu

Casting czarnych kotów w Hollywood, 1961

W Hollywood 1961 r. odbył się Casting czarnych kotów do filmu Opowieści niesamowite (Tales of Terror, 1962 r.) Film jest oparty na opowiadaniach Edgara Allana Poe. Trzy wybrane opowiadania z piętnastu zebranych w książce pt. „Opowieści niesamowite” posłużyły reżyserowi Rogerowi Corman do nakręcenia filmu grozy.

Ralph Crane fotograf

Te wspaniałe zdjęcia z castingu zrobił w 1961 r. Ralph Crane fotograf, dokumentalista. Fotograf lat 60-tych niemieckiego pochodzenia.Był znany jako wszechstronny fotografa każdego otoczenia kiedy Stany Zjednoczone stały się najbardziej zaludnionym w krajem w latach 1950 r. Był równie doskonały w kolorowej fotografii jak i w czarno-białej. Fotografował nowości, martwe natury i ludzi. Doskonały obserwator i mistrz kompozycji. Jego zdjęcia tworzą historię i coś na kształt wywiadu z życiem. Pracował dla wielu wydawnictw jako dokumentalista. Przeszedł na emeryturę w Szwajcarii, tam nadal pracował dla wydawnictwa Time.


Casting czarnych kotów
Casting czarnych kotów
Casting czarnych kotów
Casting czarnych kotów
Casting czarnych kotów
Casting czarnych kotówi
Casting czarnych kotów
Casting czarnych kotów

Film składa się z trzech epizodów.

Tales_of_Terror_1962_poster.jpg

Pierwszy, oparty na noweli "Morella", opowiada o Locke'u, który w rozpaczy po utracie żony zatraca się w alkoholu, a za jej śmierć obwinia swoją córkę Lenorę. Sytuacja pomiędzy Locke'm a Lenorą, oraz interwencja ducha zmarłej doprowadza do tragicznego końca.

Drugi epizod miesza wątki z opowiadań "The Black Cat" oraz "The Cask of Amontillado". Montresor Herringbone spędza więcej czasu w knajpie niż w domu, przez co jego żona Annabel czuje się zaniedbywana. Pewnego dnia Montresor dowiaduje się o romansie Annabel. Wściekły i oszalały obmyśla zemstę, morderstwo doskonałe. Jednak trzeci domownik, czarny kot, ma inne plany...

Trzeci i ostatni, "The Facts in the Case of Mr. Valdemar", ukazuje nam Valdemara, który ze strachu przed bólem śmierci daje się zahipnotyzować niejakiemu Carmichaelowi. Carmichael ma jednak złowieszczy plan. Poprzez manipulację Valdemarem, chce zdobyć (po jego śmierci) rękę jego żony, Helen. Valdemar umiera w czasie transu co przynosi nieoczekiwane i straszne konsekwencje.

Fragmenty filmu z udziałem wybranego kociego aktora


Inne zdjęcia


Casting czarnych kotów
Casting czarnych kotów
Casting czarnych kotów
div class="thumbnail"> Casting czarnych kotów