Wszystkie newsy

Kot Larry z Downing Street 10

29.09.2016

Kot Lary w sali posiedzeń

Larry to kot mieszkający na Downing Street 10 w Londynie w domu Premiera. Prawdopodobnie urodził się w styczniu 2007 r. Według Daily Telegraph angielskiego dziennika, jest jednym z 100.000 kotów zatrudnionych przez brytyjski rząd, aby utrzymać „niski poziom myszy” w budynkach rządowych. Larry został wybrany przez pracowników domu Premiera jest nie tylko strażnikiem nad gryzoniami ale również jest ulubionym zwierzęciem dzieci premiera, Davida i Samanthy.

Rozpowszechniono plotkę mówiącą o tym, że Larry był podebranym kotem sąsiada, lecz okazało się to wyłącznie spekulacją dziennikarską i żartem. Premier Cameron twierdzi, że kot jest trochę nerwowy w towarzystwie mężczyzn i wskazywało by na to, że ma jakieś złe doświadczenia z przeszłości. Larry utrzymywany jest ze składek pracowników. Kot obserwuje i współuczestniczy w życiu domu. Tygodnik Sunday Express publikuje rysunki o Larrym sporządzane przez rysownika Teda Harrisona.

Źródło: tedharrison.co.uk/cartoonist/

Rysunki o Larrym rysownika Teda Harrisona

Bez wynagrodzenia, ale wykonuje niezbędne prace w Centrum Rządu z zamiłowania. Starzyści i koty

Bez wynagrodzenia, ale wykonuje niezbędne prace w Centrum Rządu z zamiłowania. Starzyści i koty

Wciąż nie jestem pewien. Którzy to Torysi a którzy Liberalni Demokraci. Na Batersea wszytko było proste psy były psami i koty kotami.

Pierwszy rok na Downing Street

W lutym 2011 r. doniesienia o Larrym były nieszczególne, stwierdzono, że kot nie ma zacięcia łowieckiego. Jego pierwsze łowy na myszy odnotowano 2 kwietnia tegoż roku. Niskie zainteresowania gryzoniami sprawiło, że w listopadzie podsumowano prace Larryego. Stwierdzono, że więcej czasu przespał niż pracował, mimo iż myszy plątały się po domu a Premier sam rzucał sztućcami w ich kierunku w czasie kolacji.

Jednak pozycja Larryego była nadal nie do podważenia. Rzecznik prasowy premiera oświadczył: uznano, że wszyscy bardzo lubią Larryego i nie zostanie pozbawiony domu z powodu lenistwa. W dniu 24 listopada oświadczono, że Larry nie będzie miał już wstępu do części domu w których wiszą garnitury premiera Camerona, na których Larry pozostawiał fragmenty swojego futra.


Drugi rok na Downing Street

W dniu 15 lutego 2012 roku, odbyła się impreza na cześć Larryego, aby świętować jego pierwszy rok pracy w biurze jako Główny Mouser. Jego rzecznik prasowy bronił słabych wyników Larry’ego w pierwszym roku jego pracy, przypominając społeczeństwu, że również jako Dyrektor Mouser w Urzędzie Rady Ministrów, Larry spędza wiele czasu witając gości domu, kontrolując bezpieczeństwo i testując wytrzymałość i jakość antycznych mebli na drapanie.

Larry był również uznany jako „Zdobywca serc” brytyjskiej społeczności oraz przedstawicieli prasy często obozując przed wejściowymi drzwiami. Naród brytyjski wysyła mu prezenty i smakołyki każdego dnia. Rzecznik prasowy Larryego kontynuował, mówiąc „jego dniówka obejmuje jednocześnie rozmyślania i rozważania nad rozwiązaniami wykorzystania myszy mieszkających w domu. Larry mówi, że rozwiązania są nadal w fazie planowania taktycznego.

Ponadto, co zbiegło się z jego pierwszą rocznicą pracy, Battersea Dogs and Cats Home (schronisko dla zwierząt na Batersea z którego Larry pochodzi. Batersea – dzielnica Londynu ) ujawniło, że popularność Larry’ego spowodowała gwałtowny wzrost adopcji kotów bo ponad 15%.


Źródło: www.bangkokpost.com

W dniu 24 kwietnia 2012 roku Larry wrócił na pierwsze strony gazet, które zwróciły uwagę na jego obecność przed wejściem do domu. Dziennikarze czekając przed domem Premiera Rządu na Downing Street 10, wielokrotnie opisywali i fotografowali Larryego, w czasie snu przed drzwiami. Larry jednocześnie w czerwcu całym sercem oddał się obchodom Diamentowego Jubileuszu Elżbiety II, przykładając szczególne zainteresowanie niszczeniu dekoracji.

Fraya, kot George Osborna sąsiada spod 11-stego

W dniu 24 czerwca, George Osborne sąsiad z Downing Street 11, zgubił swego kota Freya, który okazało się przeniósł się pod dziesiątkę obok w celu zaprzyjaźnienia się z Larrym. Freya i Larry bardzo szybko nawiązały między sobą stosunki serdeczne. W dniu 28 sierpnia 2012 roku, z dużym uznaniem, Larry zadebiutował w łowieniu myszy w miejscach publicznych, zwłoki gryzonia pozostawił na trawniku przed numerem 10 zdobywając olbrzymi rozgłos. W wrześniu 2012 testował wytrzymałość na drapanie domowych szaf.

Potwierdzono w tym samym czasie, że Larry zachował swoją pozycję jako Dyrektor Mouser w Urzędzie Rady Ministrów Wielkiej Brytanii. Wytchnienie trwało krótko, zgłoszone zostało zwolnienie Larrego i zastąpienie go przez Freya jako bardziej skutecznego łowcę. W dniu 26 września, mimo ataków, Larry dostał znowu schronienie na Downing Street 10 przed czasem jesiennych sztormów. Konfrontacja z kotem sąsiadem o imieniu Freya o prestiżową pozycję Dyrektora Mouserem przyszła w październiku, jak dwa koty przeszły gwałtowną walkę, która miała zostać rozbita przez policję. Freya odnotowano jako bardziej dominującego kota i bardziej skutecznego Mousera, rzekomo dlatego, że wcześniej jako bezpański kot walczył samodzielnie o byt.

Rzecznik Larryego podkreślił, że dwa burasy mogą „współistnieć”. W grudniu Larry dostał się na prestiżowe spotkanie w czasie Bożego Narodzenia, gdy siedział między gośćmi, później bawiąc się z nim. W dniu 21 grudnia Larry kontynuował świąteczne uroczystości nosząc kapelusz świętego Mikołaja.

Kot Larry z Downing Street 10
Kot Larry z Downing Street 10

Trzeci rok na Downing Street

Urodziny Larrego z Downing Street 10

W dniu 15 lutego 2013 r., Larry obchodził urodziny. Zapowiedziano również, że Larry wspiera kampanię Londyńskiego Zoo ochrony tygrysów sumatrzańskich. Wystąpił na zdjęciu z Tygrysem zabawką na kartce urodzinowej Londyńskiego Zoo. Tydzień później z inicjatywy Williama Hague zbudowano płot by Larry i Freya nie wchodziły do Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Jednak presja publiczna zmusiła William Hague do demontażu bariery dla kotów.

W czerwcu 2013 roku ogłoszono, że Larry rozważa prowadzenie propozycje objęcia stanowiska burmistrza Londynu. W lipcu Larry grasuje po ulicach i waha się czy może by się wprowadzić z Downing Street 10. Ponoć Davidem Cameronem, musiał go długo przekonać. We wrześniu 2013 r. okazało się, że napięcia między Cameronem a Larry rosły. Doniesiono, że Cameron miał dość włosów Larrego na swoich garniturach, a oficjalni goście rezydencji premiera ścierali się z wszechobecnym zapachem kociego jedzenia w pomieszczeniach. Goście żalili się Cameronowi na zamieszkałego kota w domu na Downing Street. Rzecznik premiera oświadczył, że Cameron i Larry muszą porozmawiać i wiele rzeczy ustalić.

Niemniej jednak, Bukmacherzy Ladbrokes obstawiali że Cameron ma szanse pozostać na Downing Street w 1/2 czyli mógłby opuścić dom jako pierwszy przed Larrym ponieważ kot ma poprarcie 6/4. Publiczne wspierane Larryego na Twitterze odbywało się stosując skrót # savelarry. W październiku 2013 roku odnotowano, że rządowi spin doktorzy zorganizowali spotkanie w sprawie bytności Larryego ale, że Larry złapał cztery myszy w ciągu dwóch ostatnich tygodni pozostawiono kota w spokoju.


Wpis na Davida Camerona: Mogę wszystkich uspokoić, tych którzy biorą udział w kampanii. Między nami jest wszystko dobrze. Dzieci też go bardzo kochają.

Czwarty rok na Downing Street

W dniu 15 lutego 2014 r., Larry obchodził znów urodziny. Zapowiedziano, że przyjdzie sąsiad George Osborne z psem. Pies Lola, która rozpoczęła nową walkę o władzę na Downing Street. Ogłoszono, że cała trójka musi ze sobą dobrze żyć, i zaznaczono stanowczo w dniu uroczystości urodzinowej, że Freya jest tylko nieco bardziej wydajna w łapaniu myszy niż Larry. W marcu 2014 r. Premier został powołany na nadzwyczajne posiedzenie na temat kryzysu na Ukrainie, Larry został gospodarzem spotkania prowadząc regularne walki z Freya.

W maju 2014 r. Larry nadal brał odpowiedzialność za zabawianie gości, lecz tych bardziej popularnych niż gospodarz David Cameron. W maju odnotowano, że Larry sam się obwołał jako najlepszy kot na Downing Street, zmuszając Freya do ucieczki, tymczasowo przyłączając go w szeregi bezdomnych. Freya została znaleziona przez kierowcę pana Osborne’a następnego dnia.

Zródło:en.wikipedia.org


Dziennik Larryego Downing Street – the First 100 Days by James Robinson, 2011 Książka o Larrym wydana w formie dziennika – z jego pierwszych 100 dni pracy. W szybkiej poruszających satyrycznej opowieści o Larrym złym Królu szczurów i o jego legionach zjadaczy sera.