Wszystkie newsy

Akcja - Rzut Oka

29.09.2016

Metro, Londyn, Clapham Common, Akcja "Rzut Oka"

Londynskie metro w kotach!

Na stacji metra Clapham Common wszystkie miejsca reklamowe zostały zastąpione plakatami z kotami. Można powiedzieć, że koty przejęły kontrolę nad światem. Wykupiły wszystkie miejsca reklamowe na tej stacji metra. Ale nie była to kampania reklamowa ale bodziec do zastanowienia się. Za tą akcja stoją wolontariusze, którzy zainwestowali pieniadze pozyskane z Kiktsartera* (akcje poparło 700 osób). Idea była taka żeby, zainspirować ludzi do zmian.

Co pisze James Turne?

"Jestem zalożycielem Glimpse (Rzut Oka), to przedsięwzięcie, które chce wykorzystac moc kreatywnosci by poruszyc dobre myślenie u ludzi.

Zamiast skupiać się na problemie tworzymy takie zastrzyki myślenia pozytywnego.
W lutym padlo pytanie do zespolu: "Wyobraź sobie świat, w którym przyjaciele i doświadczenia będą cenniejsze niż rzeczy które można kupic". Zespół wpadł na pomysł zastąpienia reklam w metrze kocimi plakatami. Były również pomysły by zamienić nurzące reklamy plakatami z lasem, scenami z życia, zwierzętami... Szukaliśmy czegoś co przyniesie rozgłos naszej akcji i decyzja padla na KOTY. Najbardziej chyba rozpowszechniony w internecie relaksujacy temat. W trakcie trwania akcji w Kickstarter przysłano nam wiele pomyslów i projektów z calej Wilkiej Brytanii.

Nasza akcja byla newsem w wiadomosciach w Chinach. Jeden z naszych sponsorów przylecial z Ameryki by zobaczyć plakat ze swoim kotem. Ten projekt dodal enerii. Chcemy prowadzić nasz projekt dalej.

Ważne żeby powiedzieć że my nie jestesmy firma reklamową. Potrzebujemy kreatywności! Ale również potrzebujemy wsparcia agencji i dobrych marek, one maja władzę, którą możemy się wesprzeć wzmacniając pozytywne wartosci w ludziach. Rzeczy takie jak empatia i tolerancja, społeczenstwa i wspólnot leżą w sercu naszej kultury."

James Turne

Źródło: James Turner's Blog

*(www.kickstarter.com - strona pozwalajaca rozwijać pomysły i zbierać fundusze na cel projektu)


Koty na plakatach w metrze - Londyn
Koty na plakatach w metrze - Londyn
Koty na plakatach w metrze - Londyn
Koty na plakatach w metrze - Londyn
Koty na plakatach w metrze - Londyn

James Turne, autor przedsięwzięcia i projektu