Wszystkie newsy

Jak Koty przejęły Internet

18.08.2016

Kot Grumpy

Kot Grumpy

Kot Grumpy

Kot Lil Bub

Kot Maru

Kot Maru

Z ponad dwóch milionów filmów na YouTube, koty są jednymi z najbardziej popularnych w internecie. Nowa wystawa o nazwie "Jak Koty przejeły Internet" otwarto w Muzeum Ruchomych Obrazów w Nowym Jorku. Wystawa daje spojrzenie na historię tego zjawiska. Dlaczego koty są tak popularne i dlaczego ludzie tak często oglądają kocie wybryki.

Prawie połowa wszystkich oryginalnych filmów w YouTub to filmy ze zwierzątami, a około 26 mld fimów to po prostu filmy o kotach, co czyni je najbardziej popularną kategorią. Niektóre koty nawet stały się sławami i zarobiają miliony funtów po umieszczeniu klipów przez swoich właścicieli w Internecie.

Jak się to stało, że koty stały się tak bardzo popularne?

Internet stał się powszechnie używany w 1990. Ludzie zaczeli przesyłać zdjęcia swoich kotów za pośrednictwem poczty elektronicznej. W 2005 roku jeden z założycieli YouTube, Steve Chen nagrał film z jego kotem o imieniu Piżama. Ten fakt uczynił go pierwszą osobą, która udostępniła kocie wideo do YouTuba.

W następnym roku, pierwszy koci film rozpowszechnił się "wirusowo", czyli był udostępniany był przez użytkowników.

"Puppy vs Kat" przesłany w 2006 roku przez użytkownika o nazwie Sanchey, miał ponad 16 milionów odsłon na YouTube.

W 2007 roku Eric Nakagawa Kari Unebasami rozpoczął na własnej stronie udostępnianiać śmieszne zdjęcia kotów. Witryna szybko stała się popularna, a użytkownicy przesłają zdjęcia swoich kotów z opisem. Obecnie Eric ma ponad 100 milionów odsłon miesięcznie. Stworzył zupełnie nową formę internetowej rozmowy.

Dlaczego koty?

Badania naukowe które pojawiły się na początku tego roku wykazały, że patrząc na filmy z kotami poprawiamy sobie nastrój. Adiunkt Jessica Gall Myrick z Indiana University w Ameryce, pytał 7.000 użytkowników, jak czuli się przed i po obejrzeniu filmu z kotami. Wyniki pokazały, że ludzie czuli się szczęśliwsi po obejrzeniu filmów z kotami, i że czuli mniejszy niepokój lub smutek.

Zobacz też: Najlepsze reklamy z kotami w roli głównej

Internet jest również odpowiedzialny za stworzenie wielu kocich gwiazd takich jak Grumpy Cat, Lil Bub i Maru.

Te wspaniałe supergwiazdy "wirusowe" swoją popularność zawdzięczają częstotliwości udostępnień. Wszytkie te koty są charakterystyczne i przez to śmieszne dlatego tak chętnie są oglądane i rozsyłane dalej. Sławne koty pojawiły się na wielu programach telewizyjnych, reklamach i na festiwalach. Mają nawet własne marki towarów. Lil Bub ma swoją własną organizację charytatywną i zebrał około £ 130,000 dla zwierząt ze specjalnymi potrzebami.

Film rysunkowy

Najbardziej niesławny kotek na YouTube, z ponad 123,000,000 pwyświetleń to Nyan Cat. Animowany kot został zaprojektowany przez artystę Chrisa Torres w 2011 roku. Jest rysowany w prostej w przestrzeni, trzyma tęczę daleko w tyle.

Nazwa Nyan Cat, pochodzi od japońskiego dźwięku "Nya". Stworzono wiele remiksów animacji muzycznej i bajka ma nawet swoją własną grę.

Nyan Cat