Newsy
Akcja - Rzut Oka
29.09.2016

Londynskie metro w kotach!
Na stacji metra Clapham Common wszystkie miejsca reklamowe zostały zastąpione plakatami z kotami. Można powiedzieć, że koty przejęły kontrolę nad światem. Wykupiły wszystkie miejsca reklamowe na tej stacji metra. Ale nie była to kampania reklamowa ale bodziec do zastanowienia się. Za tą akcja stoją wolontariusze, którzy zainwestowali pieniadze pozyskane z Kiktsartera* (akcje poparło 700 osób). Idea była taka żeby, zainspirować ludzi do zmian.
Haftowane Koty - Hiroko Kubota
29.09.2016

Japonia, trafiony pomysł
Japoński haftujacy artysta - projektant Hiroko Kubota zaprojektowal koszule z wyhaftowanymi kotami. Artysta wyjaśnia, że zainspirował go syn, który jest obsesyjnym wielbicielem kocich gwiazd w internecie. Na jego prośbę zaprojektował i wychaftowal podobizny gwiazd na ubraniach.
Koszule dzięki reklamie w internecie zdobyly tak dużą popularność, że Kubota otworzył specjalnie nowy sklep dydykowany produktowi Go! Go! 5 (marka produktu). Rozspoczęto sprzedaż z imponująco wysoką ceną 250 - 300 dolarów za sztukę. Cena nie odstraszyla klientów, koszulki i koszule sprzedają się bardzo dobrze.
Meczet dla kotów
30.09.2016

Stambule w Turcji
W Stambule w Turcji jest meczet, gdzie można się modlić w towarzystwie kotów. Mustafa Efe pozwolił bezpańskim kotom korzystać z pomieszczeń meczetu. Postanowił chronić zbłąkane, okoliczne koty przed zimnem.
Efe sprawił, że jego goście czują się jak w domu. W rzeczywistości, koty są bardzo bezpieczne i mieszkają w dużym komforcie. Nawet jedna kocica przyniosła swoje kocięta do meczetu, jeden po drugim! Położyła je na ambonie skąd Efe głosi kazania. Efe napisał na Facebooku: "Koty znalazły serce, współczucie i miłosierdzie".
Meczet dla kotów
03.10.2016

Mohammad Alaa Jaleel mieszka w Aleppo w Syrii. Zajmuje się między innymi ratowaniem kotów w kraju objętym obecnie wojną.
Rozmowa z Mohammadem: "Kiedy ludzie wyjeżdżali stąd, koty zaczeły przychodzić do mnie. Niektórzy po prostu mi powierzali swojego kota. Zwyczajnie je dostawalem. Było tu kiedyś okolo 20, 30 kotów, za kilka lat miałem ich ponad sto. Niektóre były dzikie błąkające się a niektóre normalnie stały przed swoimi domami i czekały. Ratowaliśmy je i są w tym małym "sanktuarium".
Któregoś razu mała dziewczynka przyniosła mi swojego kota. Jej rodzice zamierzali wyjechać stąd. Przyszła tutaj, wiedziała, że jest tu kocie schronisko. Przyniosła kota jak był jeszcze mały. Płakała bardzo, rozpaczliwie machala rekami, ale rodzice i tak podjęli decyzję o wyjeździe z kraju. Jej kot musiał zostać.
Ubieramy się podobnie
03.10.2016

Mark Taylor pracujący dla firmy Warren Photographic zajmującej się w robieniu zdjęć zwierzętom, wykonał serię wyjątkowo oryginalnych zdjęć.
Pomysł z wykonania zdjęć podsunęła mu jego mama, która zauważyła podobieństwo między kotem birmańskim a futrem pewnego królika.
Wspomina, że praca ze zwierzętami przed obiektywem jest bardzo trudna, nie da się im wydać polecenia, trzeba czekać na odpowiednią chwilę. Mark zatrudnia asystenta, który mu pomaga ułożyć zwierzęta, jest on czymś w rodzaju tresera.
Klonowanie i genetyka
03.10.2016

Para naukowców po 20 latach wróciła do Kolumbi by tu kontynuować badania nad zagrożonymi gatunkami kotów. W tym celu zastosowali klonowanie. Do Kolumbi przywieźli cztery koty sklonowane przez dr. Gomez w jej laboratorium. To pierwsze udane klonowanie Żbika Afrykańskiego z 2003 r. Była to udana próba gdzie domowy kot urodził żbika. Dzięki temu Marta Gomez zapisała się w historii nauki. Całe to przedsięwzięcie ma na celu zachowanie DNA dzikich zwierząt w bankach DNA tak by mogły być użyte w przyszłości.
Jak Koty przejęły Internet
18.08.2016

Kot Grumpy, Kot Lil Bub, Kot Maru
Z ponad dwóch milionów filmów na YouTube, koty są jednym z najbardziej poszukiwanej rzeczy w internecie. Nowa wystawa o nazwie "Jak Koty przejeły Internet" otwarto w Muzeum Ruchomych Obrazów w Nowym Jorku. Wystawa daje spojrzenie na historię tego zjawiska. Dlaczego koty są tak popularne i dlaczego ludzie tak często oglądają kocie wybryki.
Efe sprawił, że jego goście czują się jak w domu. W rzeczywistości, koty są bardzo bezpieczne i mieszkają w dużym komforcie. Nawet jedna kocica przyniosła swoje kocięta do meczetu, jeden po drugim! Położyła je na ambonie skąd Efe głosi kazania. Efe napisał na Facebooku: "Koty znalazły serce, współczucie i miłosierdzie".
Najlepsze reklamy z kotami w roli głównej
18.08.2016

Z wielu reklam telewizyjnych wybrane jest parę najbardziej ciekawych, śmiesznych i pomysłowych. Takich, które zajęły wysokie miejsca w konkursach reklamowych i cieszyły się dużą oglądalnością. Od lat firmy reklamowe przygotowująy roóżne zwierzęta do występów w reklamach oraz sesji zdjęciowych, co zpozwoliło nakręcić wiele oryginalnych spotów.
Sesja od spodu
18.08.2016

Piekne i oryginalne zjecia Andriusa Burba i trochę kociej intymności. To zdjęcia kilkunastu kotów rasowych zrobione spod szyby. Bardzo oryginalne wrażenie. Zdjęcia są niezwykle popularne. Czarne tło dodaje kontrastu i wyostrza szegóły "kociego jestestwa". Wykonanie takiej sesji nie należało do najprostrzych zadań...
Najdroższe Koty Świata - TOP 10
18.08.2016

To zestaw najdroższych kotów na świecie. Ceny z pewnością są uzależnione od pochodzenia rodowodowego.
Na przykład, Kot Sfinks lub Sphynx - Kot powstał przez mutację genów, która spowodowała częściowy lub całkowity brak futra. Cena Sphinxa to ok. 2000 $ w Stanach. Inny, Kot Brytyjski Krótkowłosy - Obecnie bardzo popularna rasa, która wyparła Perasa. Po 1930 r. rasa nabrała bardzo dużego znaczenia. Cena tego kota wynosi od 500 - 1000 $.
Słodkie Koty
18.08.2016

Japońska gospodyni, Caroline, tworzy te kochane kocie słodycze corocznie w Dniu Kota (to jest w dniu 22 lutego w Japonii). Koty zrobione są z Shiro-an (słodzona pasta z białej fasoli) i z Gyuhi (kleisty ryż), a następnie zbarwione i ulepione w różnych kształtach i stylach.
Japońska gospodyni, Caroline, tworzy te kochane kocie słodycze corocznie w Dniu Kota (to jest w dniu 22 lutego w Japonii). W ostatnich latach, córka Caroline, Laura, również podjęła się rzemiosła z cukru i wzbogaciła swoimi pomysłami dzień kota w Japonii.
Wyspa Kotów - Japonia
18.08.2016

Aoshima jest znana jako Cat Island czyli Wyspa Kotów. To wyspa w prefekturze Ehime w Japonii znana z dużej liczby kocich mieszkańców. Liczba kotów przewyższa ludzi w stosunku około 10 : 1. Obecnie wyspę zamieszkuje 800 osób. Populacja rośnie wyniku miejscowego przekonania, że karmienie kotów przyniesie bogactwo i szczęście.
Na Aoshima koty grasują po wyspie, nie zapuszczają się do domów i dumnie wędrują po spokojnej wiosce rybackiej. Ostatnio wyspa stała się coraz bardziej popularna w internecie, przez co odnotowano gwałtowny wzrost wizyt turystycznych, przytłaczających garść stałych mieszkańców.