Ernesto Sanctuary

Mohammad Alaa Jaleel mieszka w Aleppo w Syrii. Zajmuje się między innymi ratowaniem kotów w kraju objętym obecnie wojną. (założył schronisko Ernesto Sanctuary)

Rozmowa z Mohammadem:

"Kiedy ludzie wyjeżdżali stąd, koty zaczeły przychodzić do mnie. Niektórzy po prostu mi powierzali swojego kota. Zwyczajnie je dostawalem. Było tu kiedyś okolo 20, 30 kotów, za kilka lat miałem ich ponad sto. Niektóre były dzikie błąkające się a niektóre normalnie stały przed swoimi domami i czekały. Ratowaliśmy je i są w tym małym "sanktuarium".

Któregoś razu mała dziewczynka przyniosła mi swojego kota. Jej rodzice zamierzali wyjechać stąd. Przyszła tutaj, wiedziała, że jest tu kocie schronisko. Przyniosła kota jak był jeszcze mały. Płakała bardzo, rozpaczliwie machala rekami, ale rodzice i tak podjęli decyzję o wyjeździe z kraju. Jej kot musiał zostać.
Ja kotu zrobiłem zdjęcia i wysłałem je do niej, do Turcji. Ona odpowiedziala: "Przyślij mi jeszcze jakieś zdjęcia, ja za nią bardzo tęsknie. Proszę obiecaj mi, że zwrócisz mi kota jak wrócimy spowrotem".

Brałem koty od każdego kto wyjeżdzał z tego kraju włączając moich osobistych znajomych. Te koty wrócą do moich przyjaciól, tutaj... Ja powiedziałem, że zostanę z nimi bez względu na to co się stanie... Ktoś kto ma łaskę w swoim sercu dla ludzi ma łaskę dla każdego żyjącego stworzenia."

Mohammad Alaa Jalee

Syria, Aleppo, schronisko dla kotów

Syria, Aleppo

Syria, Aleppo, schronisko dla kotów

Syria, Aleppo

Syria, Aleppo, schronisko dla kotów

Syria, Aleppo

Syria, Aleppo, schronisko dla kotów

Syria, Aleppo


The cat man of Aleppo - BBC News | Syryjski emigrant w Grecji, w obozie dla uchodźców


Inne newsy

Najdroższe koty

Dzień kota, data