Uroczy i wdzięczny Wiktorek

Na profilu FB kompozytora, pana Zbigniewa Preisnera od niedawna pojawiły się wspaniałe filmy, na których głównym kompozytorem jest Wiktorek młody kocurek. Przygarnięty przez pana Zbigniewa Wiktor podrzucony został przez kocią mamę pod same drzwi. Obserwatorzy profiulu czekają na kolejne odcinki z kotkiem które promieniują miłością między tymi dwoma panami. Wiktor chetnie daje się filmować i widać, że należy do miłych łobuzów o wdzięcznym serduszku.

Naukowcy starają się przywrócić populację unikalnego kota, żbika, który obok rysia jest jedynym kotem naturalnie występującym w Europie. Aby zachować ich autentyczność i uniknąć krzyżowania z kotami domowymi, nauka interweniuje poprzez genomikę - sekwencjonowanie i mapowanie genomu.

Zbigniew Antoni Preisner

Polski kompozytor muzyki filmowej oraz teatralnej, znany m.in. ze współpracy z Krzysztofem Kieślowskim, a także producent muzyczny. Właściciel Preisner Studio. Członek Francuskiej Akademii Sztuki i Techniki Filmowej.

Kotek musi się dopasowć do innych mieszkańców domu pana Zbigniewa, wilczura i innego starszego kota a z tego co kompozytor powiedział w wywiadzie Gazety Wyborczej pani Anna S. Dębowskiej - dialog jest na dobrym torze a Wiktorek raczej należy do odważnych tygrysów.

Pojawienie się Wiktora i możliwość obejrzenia jego harców i postępów w domu pana Zbigniew Preisnera otwarła nam drzwi do domu pełnego ciepła i popchnęła do przypomnienia muzyki kompozytora. Pamiętajmy, że To nasz jeden z popularniejszych kompozytorów a ja jestem wdzięczna, że dzięki Wiktorkowi sięgnęłam po muzykę pana Zbigniewa znowu.

Zachęcam do oglądania relaksujących filmów z Wiktorkiem oraz do odkrycia muzyki Zbigniewa Preisnera.


Wideo - Zbigniew Preisner i Wiktorek

Inne newsy

Zabawy węchowe kotów

Dlaczego zabawa jest ważna?


Źródło: savingwildcats.org.uk, Gazeta Wyborcza, Wikipedia PL